Tu jesteś: Strona główna - Archwium aktualności - Rejsy
Ośrodek w Binowie
Kursy żeglarskie i motorowodne
Newsletter
Podaj adres e-mail:
Ankieta
Czy nowe przepisy dotyczące sportu są

Konieczne
Zbędne
Nie mają znaczenia dla rozwoju sportów wodnych
Nie mam zdania
Wspierają Nas
Szczecin
Majster
Soraya
BIG Sport
Fresh Art
kursy żeglarskie, żeglarz, kursy na sternika, sternik, czartery, kursy żeglarksie w Szczecinie, kursy na sternika w Szczecinie, kursy w Szczecinie, czartery jachtów, czartery żaglówek
Prognoza pogody
Ranking Stron Żeglarskich
Rejsy
dodano: 2009-03-20 16:35
Zapraszamy na rejs ZAWISZĄ CZARNYM w terminie 14-20 czerwca 2009r. organizowany przez Tomka Gralę.
Rejs można potraktować jako stażowy, szkoleniowy ("Zawias" stworzony jest wręcz do szkolenia) lub po prostu jako wypoczynek. Start jest na Wałach Chrobrego (orkiestra nie jest przewidziana) i tam też rejs się zakończy. Więcej informacji, już bezpośrednio od organizatora, znajdziecie w rozwinięciu tej wiadomości.
Członkowie Klubu mogą zgłaszać się po "ustawowe" zniżki.
Zapraszamy!!!!


REJS ŻAGLOWCEM
"ZAWISZA CZARNY"
W CIEŚNINY DUŃSKIE I SKAGERRAK
w dniach 14.06. - 20.06.2009.
Termin rejsu: 14.06. - 20.06.2009 r.
Trasa rejsu: Szczecin - Skagen - Helsingor - Szczecin.
Ilość uczestników: 30 osób.
Całkowity koszt rejsu: 1250 zł.
Wyjście ze Szczecina 15.06. (poniedziałek) ok. godz. 1000. Zaokrętowanie załogi w niedzielę 14.06.od godz. 2000 na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Załoga zostanie przydzielona do wacht, na czas rejsu otrzyma pościel do swoich koji. Następnie po przeszkoleniu z zakresu zasad bezpieczeństwa i obsługi żagli, wypływamy z portu.
Czeka nas kilka godzin ciekawej żeglugi po Odrze, jej kanałach oraz Zatoce Szczecińskiej. Jest to akwen doskonale nadający się do praktycznej nauki locji morskiej, ze względu na ogromną ilość morskich znaków nawigacyjnych (pławy, stawy, latarnie sektorowe, nabieżniki...).
Po południu, po minięciu Świnoujścia, wychodzimy na pełne morze i obieramy kurs w Cieśniny Duńskie. Będziemy przepływać obok Kopenhagi i Helsingoru słynącego z zamku Hamleta (tu również spróbujemy się zatrzymać w drodze powrotnej). Tuż za Helsingor wypłyniemy na nieco szersze wody Kattegatu, które poniosą nas aż do Skagen - najdalej na północ wysuniętego portu Półwyspu Jutlandzkiego, do którego Zawisza może zawinąć. Planujemy tu dotrzeć w środę do południa i zostać do czwartku rano.
Skagen
Skagen to piękny letni kurort zajmujący najbardziej na północ wysunięty skrawek Danii, zachwycający widokiem morza i białych piasków wydm. Potężne prądy północnego Atlantyku i Morza Bałtyckiego spotykają się tu w Grenen tworząc niesamowite widoki.

Chcąc się dostać do Grenen w Skagen należy wsiąść w autobus nr 99 do Gammel (11 DKK) lub zrobić sobie trzykilometrowy spacer wzdłuż Fyrvej. Miejsce to słynie również z Raberg Mile - uformowanej w XVI w. przez sztorm ruchomej wydmy, która co roku przesuwa się 15 m w kierunku wschodnim. Z tego miejsca plaże ciągną się nieprzerwanym pasem długości 60 km, a ich blask w słonecznym świetle przyciągnął tu grupę najsłynniejszych duńskich malarzy końca XIX w. chcących w swoich pracach uchwycić to niepowtarzalne piękno. Płótna tych artystów można oglądać w Muzeum Skagen, Brondumsvej 4 (VI-VIII codz. 10.00-18.00. poza sezonem godziny pracy skrócone; 40 DKK). Można też zwiedzić domy niektórych malarzy, np.
Michael og Anna Archers Hus, Markvej 2-4 czy Holger Drachmanns Hus, Hans Baghsvej 21. Pod koniec czerwca w Skagen odbywa się festiwal muzyki dixielandowej, rozbrzmiewają koncerty orkiestr dętych i zespołów grających folk (wstęp bezpłatny lub bilety w cenie do 150 DKK).
Domy w Gammel, starej części Skagen .
W czwartek ok. godz. 1000 wypłyniemy ze Skagen i skierujemy się na południe. Jeśli warunki pogodowe i czas pozwolą, zatrzymamy się w Helsingor, celem zwiedzenia Zamku Hamleta.
Ostatnim naszym etapem będzie droga z Helsingor do Szczecina. Po Roztoce Odrzanej zamierzamy płynąć w nocy w celu przeszkolenia załogi z zakresu świateł nawigacyjnych.
Jest to rejs szkoleniowo - stażowy, więc dołożymy wszelkich starań, aby załoga pod okiem doświadczonych oficerów wachtowych zdobyła jak największą wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną z różnych dziedzin żeglarstwa, przy okazji wypływając wymagany staż żeglarski na żaglowcu.
Rejs kończymy w sobotę 20.06. ok. południa uroczystym rozdaniem opinii z rejsu oraz certyfikatów zaświadczających o udziale w rejsie.
W rejsie Zawiszą Czarnym może wziąć udział każda osoba niezależnie od wieku czy doświadczenia żeglarskiego. Każdy będzie miał możliwość własnoręcznie poprowadzić żaglowiec oraz poznać tajniki nawigacji. Nad wszystkim będzie czuwać doświadczona kadra oraz załoga stała. Na żaglowcu są łazienki z ciepłą wodą oraz prąd 220 V.
W koszt rejsu zostało wliczone:
- czarter żaglowca,
- pełne wyżywienie,
- ubezpieczenie załogi,
- opłaty portowe i paliwo,
- pościel.
Koszty nie obejmują dojazdu na żaglowiec.
Na rejs należy zabrać dowód osobisty lub paszport.
Aby zarezerwować miejsce w rejsie wystarczy zadzwonić lub wysłać e-maila z chęcią uczestnictwa, a następnie wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł do dnia 31.03.2009.
Po wpłaceniu zaliczki proszę o przesłanie e-mailem swoich danych:
- imię i nazwisko,
- data i miejsce urodzenia,
- nr dowodu osobistego lub paszportu.
UWAGA: Ilość miejsc jest ograniczona!
KONTAKT I BLIŻSZE INFORMACJE:
Tomasz Grala
tel.: 506-500-001
e-mail: gratom1@wp.pl