Tu jesteś: Strona główna - Archwium aktualności - Wyniki regat
Ośrodek w Binowie
Kursy żeglarskie i motorowodne
Newsletter
Podaj adres e-mail:
Ankieta
Czy nowe przepisy dotyczące sportu są

Konieczne
Zbędne
Nie mają znaczenia dla rozwoju sportów wodnych
Nie mam zdania
Wspierają Nas
Szczecin
Majster
Soraya
BIG Sport
Fresh Art
kursy żeglarskie, żeglarz, kursy na sternika, sternik, czartery, kursy żeglarksie w Szczecinie, kursy na sternika w Szczecinie, kursy w Szczecinie, czartery jachtów, czartery żaglówek
Prognoza pogody
Ranking Stron Żeglarskich
Wyniki regat
dodano: 2009-08-30 20:23
W ostatnią sobotę, 29 sierpnia, rozegrane zostały VI REGATY ZIEMNIACZANE. W wyścigach mogą brać udział osoby pełnoletnie, pływając na Optymistach.
Prognozy przewidywały opady deszczu i silny wiatr, jednak aż do finałów świeciło słońce a wiatru było jak na lekarstwo. Na starcie stanęło 13 zawodników, w tym 2 kobiety. Trasa regat rozstawiona była bezpośrednio przy HOMie i składała się z trójkąta i śledzia.
W eliminacjach rozegrano 3 wyścigi, z których do półfinałów zakwalifikowało się 7 zawodników. Po dwóch biegach wyłoniło się 4 finalistów (zdjęcia w galerii).
Na starcie finału spadł deszcz, ale (przynajmniej na początku) powiało. Zacięta rywalizacja, w której do przedostatniej chwili prowadził Piotr Czeronko wykazała wyższość płci pięknej, i tak:
I miejsce - Dorota Klimek
2 miejsce - Piotr Czeronko "Czeron"
3 miejsce - Piotr Kłusewicz "Koza"
4 miejsce - Konrad Maksymowicz


W IX REGATACH UNITY LINE, rozegranych na Bałtyku w dniach 14-16 sierpnia, zawodnicy HOMu zajęli się następujące miejsca:
W grupie III KWR- 4 miejsce Marek Hermach na jachcie LUXUS
W grupie otwartej dla jachtów 8,5 - 10,5m - 2 miejsce Władysław Chmielewski na jachcie LOCA