Tu jesteś: Strona główna - Archwium aktualności - SZALUPIADA
Ośrodek w Binowie
Kursy żeglarskie i motorowodne
Newsletter
Podaj adres e-mail:
Ankieta
Czy nowe przepisy dotyczące sportu są

Konieczne
Zbędne
Nie mają znaczenia dla rozwoju sportów wodnych
Nie mam zdania
Wspierają Nas
Szczecin
Majster
Soraya
BIG Sport
Fresh Art
kursy żeglarskie, żeglarz, kursy na sternika, sternik, czartery, kursy żeglarksie w Szczecinie, kursy na sternika w Szczecinie, kursy w Szczecinie, czartery jachtów, czartery żaglówek
Prognoza pogody
Ranking Stron Żeglarskich
SZALUPIADA
dodano: 2010-06-17 10:17
Jak co roku, w ramach obchodów Dni Morza, Jacht Klub HOM zorganizował SZALUPIADĘ. Miejsce rozgrywanych regat było inne niż do tej pory. "Główna scena" imprezy, czyli Wały Chrobrego zajęta była przez... właściwie przez nikogo, ale do organizacji regat "otrzymaliśmy" akwen pomiędzy mostem pontonowym i Mostem Długim.
Przygotowania do imprezy rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Wysokość mostów z jednej strony i most pontonowy z drugiej spowodowały konieczność położenia masztów na wszystkich jednostkach.
Z Klubu wyruszyliśmy z lekkim opóźnieniem. Dwie motorówki holowały po dwie DZty, na których załogi stanowili członkowie Klubu wraz z rodzicami (najmłodsi oczywiście). Przecinając Regalicę i dalej przez Kanał Zielony dotarliśmy na miejsce. Bardzo silny prąd rzeki utrudniał cumowanie i pierwsze starty. Trasa regat, z planowanych 200 metrów, skrócona została do 70, co niektórym osadom sprawiło i tak mnóstwo problemów.
Osady startowały w dwóch klasach: MIX (mieszane) i OPEN (męskie).
Do eliminacji klasy MIX stawiło się 8 osad, z których URZĄD MIASTA SZCZECIN, z najlepszym czasem zakwalifikował się do finałów, natomiast pozostałe: COLORS STUDIO, VOBIS, STF i ENTERSO walczyły w półfinałach. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach na podium stanęły osady:
1. URZĄD MIASTA SZCZECIN
2. STF
3. ENTERSO
W klasie MIX startowały ponadto:
UBIERAJ SIĘ U EWY, MOSKWA SZCZECIN oraz WITRSCHAFTS WOLFE.

W klasie OPEN na starcie stanęło 11 osad, z których DURABLE zajęło pierwsze miejsce, drugie REZERWA i trzecie ZWIK. Dużo emocji wzbudziły finały, w których DURABLE wyprzedziło REZERWĘ o 0,5 metra. Postronni twierdzą, że stało się to dzięki dopingowi widowni.
W klasie OPEN startowały ponadto osady:
BOSMAN, SPA KLONOWICA, OKTAN ENERGY, HP REKLAMA, ORP WODNIK, ORZEŁ JUMNE, ISKRA oraz 5 PINŻ.

Tegoroczne rozgrywki wzbudziły dużo emocji na nabrzeżach oraz wśród startujących załóg. Do zawodów zgłosiły się 22 osady, z których na starcie stanęło 19. Część ekip odbyła wcześniej wiele treningów, co widać było podczas startów w koordynacji ruchów poszczególnych wioślarzy. Wszystkie natomiast bawiły się pierwszorzędnie. Tak jak organizatorzy...

Zapraszamy do galerii.