Tu jesteś: Strona główna - Galeria - Zakończenie sezonu i XIII Regaty im.Adama Barcza
Ośrodek w Binowie
Kursy żeglarskie i motorowodne
Newsletter
Podaj adres e-mail:
Ankieta
Czy nowe przepisy dotyczące sportu są

Konieczne
Zbędne
Nie mają znaczenia dla rozwoju sportów wodnych
Nie mam zdania
Wspierają Nas
Szczecin
Majster
Soraya
BIG Sport
Fresh Art
kursy żeglarskie, żeglarz, kursy na sternika, sternik, czartery, kursy żeglarksie w Szczecinie, kursy na sternika w Szczecinie, kursy w Szczecinie, czartery jachtów, czartery żaglówek
Prognoza pogody
Ranking Stron Żeglarskich
Zakończenie sezonu i XIII Regaty im.Adama Barcza
W dniach 4-5 października miały miejsce w naszym Klubie dwie imprezy. Pierwsza, sobotnia, to XIII Regaty im. Adama Barcza, na starcie których stanęło 20 jednostek. Wiatr z kierunków południowych, wiejący z prędkością 3 -4 stopni spowodował, że pierwsza jednostka dotarła na metę już po ok. 2,5 godzinach żeglugi. Trasa tradycyjnie wiodła na 'betonowiec" i do HOMu. 
Niedziela, to silny wiatr oraz Zakończenie Sezonu. Na uroczystość przybyło ponad 120 osób, które po opuszczeniu bandery i oddaniu salwy honorowej z działa, udały się na poczęstunek do hangaru.
W ramach imprezy Komendant podsumował mijający sezon zwracając uwagę na obozy i rejsy (w tym roku skorzystało z nich ponad 240 osób), rejs TYTANA do Sztokcholmu oraz stypendium im. Adama Barcza. Odbyło się także wręczenie pucharów, dyplomów i nagród dla uczestników XIII Regat o Puchar Komendanta oarz XIII Regat im. Adama Barcza. Przedstawiciel Urzędu Miasta Szczecin, pan Władysław Sikorski omówił koncepcję zabudowy "naszej" części jeziora Dąbie z mariną na 760 jachtów.
W 2008 roku z HOMem współpracowały: KSI START, ZERUM Ueckermunde, Poczta Harcerska II, Dom Dziecka nr 2, Gimnazjum nr 8, SP 7, SP 21, SP 23, SP 65, ZS nr 4 oraz ZSEE.