Tu jesteś: Strona główna - Informacje
Ośrodek w Binowie
Kursy żeglarskie i motorowodne
Newsletter
Podaj adres e-mail:
Ankieta
Czy nowe przepisy dotyczące sportu są

Konieczne
Zbędne
Nie mają znaczenia dla rozwoju sportów wodnych
Nie mam zdania
Wspierają Nas
Szczecin
Majster
Soraya
BIG Sport
Fresh Art
kursy żeglarskie, żeglarz, kursy na sternika, sternik, czartery, kursy żeglarksie w Szczecinie, kursy na sternika w Szczecinie, kursy w Szczecinie, czartery jachtów, czartery żaglówek
Prognoza pogody
Ranking Stron Żeglarskich
Informacje
Harcerski Ośrodek Morski

Jacht Klub HOM powstał w 2003r, zrzeszając instruktorów i członków związanych wcześniej z Harcerskim Ośrodkiem Morskim w Szczecinie, będąc członkiem Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego
Działalność Klubu nastawiona jest na edukację dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie sportów wodnych. Założenia powyższe realizowane są poprzez organizowanie szkoleń żeglarskich i motorowodnych, kursów SRC i astronawigacji. Organizujemy również rejsy i szkolenia manewrowe.
W ramach Klubu działają Sekcje Żeglarskie - Regatowa Optymist (dzieci w wieku 7 - 12 lat), Regatowa Tornado (katamaran rozwijający prędkość do 70 km/h), Turystyczna (młodzież w wieku 14 - 18 lat) oraz Integracyjna dla osób niepełnosprawnych. Nasi zawodnicy osiągają czołowe miejsca w zawodach - 1 miejsce w Regatach o Puchar Księcia Warcisława w klasie OPP czy 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie TORNADO.

Od początku istnienia Klub zajmuje czołowe miejsca w rankingu szkół żeglarskich w Polsce. Od 2006 roku jest wymieniany przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski jako najlepszy Klub w województwie w dziedzinie szkolenia żeglarskiego.
Harcerski Ośrodek Morski
Obecnie Jacht Klub HOM jest również organizatorem regat o "Puchar JK HOM", "Puchar Komendanta", "im. Adama Barcza" oraz imprez dla mieszkańców szczecina jak "Żeglarski Dzień Dziecka" czy "Jesienne Prezentacje Morskie".

Raz w roku na zakończenie sezonu przyznawane jest Stypendium im. A Barcza dzieciom i młodzieży wyróżniającym się działalnością przez cały rok. Stypendium fundowane jest przez rodzinę i przyjaciół księdza Adama Barcza, który swoje pierwsze żeglarskie kroki stawiał w HOMie.